kibic_ua (kibic_ua) wrote,
kibic_ua
kibic_ua

Ірша 2013

Черговий літній сплав було вирішено провести по знайомій нам річці (бо сплавлялись по ній вже не один раз) Ірші.

Ділянка яку ми вибрали це с. Шершні Коростенського р-ну до с. Гамарня, (а точніше Малинський лісотехнікум) Малинського р-ну Житомирської області.

Карта тут

Дістатись до початкового і кінцевого пункту призначення легко, дорога з Києва до Малина хороша (крім невеликого відрізку безпосередньо коло самого Малина).
Також з Києва (та Львова) до Малина ходять поїзди, електрички та маршрутки (від м. Святошин). Але ми доїхали 4-ма автами, які були досить щільно загруженіголовна площа Малина, церква РПЦ і Ленін разом.З Малина до Шершнів нас закинули на Ікарусі 1974 р. виробництва, оскільки нас було 18 чоловік, 6 байдарок та купа речей – це був підходящий транспорт.В попередні роки ми користувалися послугами Леоніда (0661403955) в нього Мерседес Транспортер (6 людей та 2 байди в нього чудово поміщаються), або можна звернутися до багаточисельних малинських таксистів (від Малина до Шершнів меньше 50 км).

Цього року ми вирішили поекспериментувати і взяли на прокат надувні байдарки Щука-3 (одна Щука -4). Недолік в них тільки той, що доводилось час від часу підкачувати, якихось спеціальних пристроїв окрім трубки заткнутої виструганим з дерева кілком немає. Але в іншому багато переваг у порівнянні з надувними Пионер AR 3K, дешевий прокат, зручніше сидіти, багато місця для речей які зручно складати, байдарка вужча, тому легше йде і тримає курс, зручніше гребти веслами.

Стапель.


загрузка


Ріка Ірша маленька і вузька на початку, неглибока, але нам не доводилось весь час вилазити з байд через постійні мілини як на Тетереві.Загальна довжина маршруту 42 км, за весь час немає жодного населеного пункту, але недалеко від греблі с. Загребля є магазин.

І поплили...


Через велику кількість байд за київською звичкою утворювались затори.


Крім того хтось весь час ставав поперек річки, то в один бік


то в іншийабо намагався обігнати з порушення правил річкового рухувода на початку була блакитна і дуже прозора

зверніть увагу на висоту повенііноді гілки дуже низько до води підходять (не питайте чому ми їх не оминули)часом цілі дерева перегороджували все руслодоводилось прорубувати прохідчасом це були досить великі та товсті стовбуриі поки я прочищав дорогу іншим, хтось -


або фотографував як інші працюють


але загалом ідилія
Зупинились скупнутись


Часу в нас було багато (ми думали), тому йшли дуже повільно і зупинились перед монастирем на красивому але високому березіале поруч він був зовсім не такий крутийперша стоянка
Комарі до темноти трошки нас поганяли, але з часом зникли, скоріше за все через велику грозу, що йшла в нашу сторону, в якийсь момент раптово почався дуже сильний дощ (боялись що намети знесе), а блискавки били реально поруч. Але все швидко закінчилось.

Ірша коло першої стоянки


Вова очень любит свою байдарку :-) (С)


Наступного дня ми пізно продовжили дорогу, оскільки дехто «пішов збирати чорниці», але добре що я їх знайшов.

На Ірші коло Кипячивського монастиря є пішохідний містокприпаркувались щоб поповнити запаси води в монастирі,

людей було море, бо була неділя Трійці, годину стояли в черзі щоб набрати воду з джерела, зазвичай там людей не так багато.
Вода смачна і прохолодна.


Також там є купальня з цією ж водою.
а над джерелом стоїть церква


але ми пливемо далі


іноді серед очерету


іноді серед великих каменюк


недалеко за монастирем є недобудована гребля


Щуки пройшли сходу, а Таймень довелось спускати акуратно


Гребля коло с. Загребля.
З правого боку найзручніше підплисти до берега для обносу. Обносити важко, треба піднятись по крутому схилу,перенести через дорогу, спуститися вниз до води поруч з руїнами машинного залу, перейти через невелику протоку, далі по стежці через яку перекинули свої гілки ожина та кропива з будяками, до місця де Ірша з багатьох проток зливається в одне русло.Загалом сплав проходив гендерно справедливо - гребли тільки дівчата


, іноді допомагали хлопці


ну гаразд, скажу правду, ніякої гендерної рівності не було, гребли в основному хлопцітому ми мучились, а дівчата засмагали, одне слово -хлопці були святі!Недалеко від загреблянської греблі русло перегородила велика впала сосна, довелось байди проводити акуратно під стовбуром з лівого боку, попередньо розчистивши від сміття і гілок.

Коло села Лошакова Гута є пішохідний міст за яким різкий поворот вліво з перекатом.Ледь розминулись на перехресті, бідна коняка чомусь дуже злякалась мого Тайменя, але тітка в сексуальному купальнику її зупинила


Зупинка на другу стоянку була посеред великого луку, з поваленою вербою, комарів було дуже багато до пізньої ночі, весь час потрібно було від них відмахуватись.
Зранку в нас була і риба і смачна уха.через спеку ми ховались від сонця під тентом, але дехто мерзвідходимо від другої стоянки


Ірша перед Малинським водосховищем стає досить широкою

течія майже відсутня


але я пливу першим


перед водосховищем в лісі стоять багато відпочивальників з машинами і палатками


дехто вибудовує цілі маєтки з кухнями, банями, душовими, вітальнями, спальнями, високим тином та причаломОстання зупинка перед Малинським водосховищем.

початок Малинського водосховища


все заросло водяним горіхом
Малинське водосховище


Антистапель і сушка байдарок.


Недалеко від місця антистапеля знаходиться Малинський лісотехнікум, раніше це був панський будиноктакож ближче до села Слобідка знаходиться джерело з гарною і смачною водою, але там можна і ноги помити


Загалом сплав по Ірші чудовий. Більша частина маршруту йде серед мальовничих лісів і луків, зустрічаються нескладні перекати, виходи граніту, майже немає місцевих, є можливість набрати свіжої водою, всього один обнос, зручно доїхати і від'їхати в Київ. Бюджет з прокатом, транспортом, алкоголем, їжею і пивом 350 грн/людина.
Хочу подякувати всім учасникам сплаву, зібралися чудові привітні і веселі люди, сподіваюсь це був наш не останній сплав разом. :-)"
Tags: Ірша, Полісся, байдарка, сплав
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments